Biofeedback

Nauka koncentracji - Biofeedback za pomocą urządzenia MINDWAVE

We współczesnym świecie jesteśmy bombardowani ogromną ilością obrazów, informacji. Coraz trudniej jest nam skoncentrować się rzeczach najbardziej istotnych, na tym co w danym momencie chcemy lub potrzebujemy zrobić.

Z pomocą przychodzi nam urządzenie MINDWAVE EEG, służące do rejestrowania aktywności fal mózgowych i nauczenia się panowania nad swoimi myślami.

Metoda jest całkowicie bezpieczna, od wielu lat wykorzystywana przed astronautów.

MINDWAVE  to urządzenie, które za pomocą czujek zbiera informacje o aktywności mózgu. Reprezentując w formie graficznej dane na ekranie (animacje/gry) pozwala nam ćwiczyć kontrolowanie fal mózgowych i kojarzenie ich aktywności z konkretnymi procesami myślowymi (np. liczenie, czytanie itp. Wpływają na aktywność niektórych fal). Możemy łatwo sprawdzić jaki rodzaj myśli, wizualizacji itp. wpływa lepiej na aktywność poszczególnych fal mózgowych. Ponadto reprezentacja graficzna działa jak kotwica. Skupiając się w efekcie na samej reprezentacji również zyskujemy wzmożoną aktywność fal mózgowych, których dotyczyła.

Zajęcia początkowo odbywają się w formie indywidualnej.

Kolejnym etapem są zajęcia w grupie 2 – osobowej, oparte na grze, by za pomocą myśli przesunąć element na specjalnej macie.

Ostatnim etapem są zajęcia w grupach powyżej 2 osób, ćwiczenie umiejętności skupienia gdy wokół jest większa aktywność.